Antingen stödjer din webbläsare inte javascript, eller är javascript inaktiverat. Denna webbplats fungerar bäst om du aktiverar javascript.

Exempel på arbetsområden är:

  • Rekrytering
  • Lönesättning
  • Arbetsrätt
  • Arbetsmiljö/rehabilitering 
  • Statistik
  • MBL
  • Hantering och utbetalning av löner.

Frågorna kan vara både små och stora och t ex handla om att coacha, definiera specifika arbetsmetoder, bereda lönesättningsärenden eller besvara frågor om ersättningar och regler.

Varje arbetsenhet har en HR-partner på vår avdelning som är huvudansvarig för personalfrågorna mot just den delen av verksamheten.

Våra tre lönespecialister ansvar gemensamt för alla medarbetare på högskolan. 

Utöver det specifika ansvaret mot olika arbetsenhet har samtliga personer på avdelningen självklart del i avdelningens övergripande arbete.

HR-chef


Bettina Johansson

Bettina Johansson Hr chef
bettina.johansson@hv.se

Medarbetare


Hanna Bjurmalm

Hanna Bjurmalm Hr-specialist
hanna.bjurmalm@hv.se

Maria Björnberg Hjert

Maria Björnberg Hjert Hr-strateg
maria.bjornberg-hjert@hv.se

Maria Blomqvist

Maria Blomqvist Kurator
maria.blomqvist@hv.se

Catharina Cronholm

Catharina Cronholm Hr-specialist
catharina.cronholm@hv.se

Pauline Georgy

Pauline Georgy Universitetsadjunkt Universitetsadjunkt & HR-strateg
pauline.georgy@hv.se

Kajsa Hartmann

Kajsa Hartmann Hr-specialist
kajsa.hartmann@hv.se

Anna-Karin Häggström

Anna-Karin Häggström Lönespecialist
anna-karin.haggstrom@hv.se

Bettina Johansson

Bettina Johansson Hr chef
bettina.johansson@hv.se

Hanna Johansson

Hanna Johansson Hr-specialist
hanna.johansson.2@hv.se

Camilla Molin

Camilla Molin Hr-strateg
camilla.molin@hv.se

Neha Rohtagi

Neha Rohtagi Hr-specialist
neha.rohtagi@hv.se

Annette Ryckenberg

Annette Ryckenberg Kurator
annette.ryckenberg@hv.se

Anastasia Sieburg

Anastasia Sieburg HR-specialist
anastasia.sieburg@hv.se

Pia Ståhl

Pia Ståhl Administratör
pia.stahl@hv.se

Petra Svanström

Petra Svanström Lönespecialist
petra.svanstrom@hv.se

Robert Svedlund

Robert Svedlund Hr-specialist
robert.svedlund@hv.se

Maria Vedin

Maria Vedin Hr-specialist HR-strateg
maria.vedin@hv.se

Oscar Ördberg

Oscar Ördberg Hr-specialist
oscar.ordberg@hv.se
Senast uppdaterad