Antingen stödjer din webbläsare inte javascript, eller är javascript inaktiverat. Denna webbplats fungerar bäst om du aktiverar javascript.

Avdelningens övergripande uppdrag

  • Skapa förutsättningar för kvalitet, rättssäkerhet och likabehandling i studieadministrativa processer inom utbildningsadministration, antagning och examen.
  • Förvalta, utveckla och utbilda i våra centrala studieadministrativa stödsystem

Avdelningschef


Åsa Mellquist

Åsa Mellquist Avdelningschef Universitetsadjunkt
asa.mellquist@hv.se

Medarbetare


Anders Bankler

Anders Bankler Handläggare utbildning
anders.bankler@hv.se

Ellinor Berggren

Ellinor Berggren Handläggare Handläggare tentamen
ellinor.berggren@hv.se

Kikki Dahlgren

Kikki Dahlgren Handläggare utbildning
kikki.dahlgren@hv.se

Annika Ehn

Annika Ehn Handläggare utbildning
annika.ehn@hv.se

Kristin Ellington

Kristin Ellington Handläggare
kristin.ellington@hv.se

Anita Eriksson

Anita Eriksson Handläggare utbildning
anita.eriksson@hv.se

Fredrik Hansson

Fredrik Hansson Handläggare
fredrik.hansson@hv.se

Lisa Hed

Lisa Hed Handläggare
lisa.hed@hv.se

Tina Hillerborn

Tina Hillerborn Handläggare utbildning
tina.hillerborn@hv.se

Kajsa Ivarsson

Kajsa Ivarsson Handläggare utbildning
kajsa.ivarsson@hv.se

Annika Jansson

Annika Jansson Handläggare utbildning
annika.jansson.2@hv.se

Laila Jensen Sundgren

Laila Jensen Sundgren Handläggare utbildning Systemansvarig
laila.jensen-sundgren@hv.se

Amanda Johansson

Amanda Johansson Handläggare utbildning Antagningshandläggare
amanda.johansson@hv.se

Annacarin Johansson

Annacarin Johansson Handläggare utbildning
annacarin.johansson@hv.se

Maja Johansson

Maja Johansson Administratör utbildning
maja.johansson@hv.se

Anna Jonlund

Anna Jonlund Handläggare utbildning Handläggare/Degree Officer
anna.jonlund@hv.se

Jessica Larsson

Jessica Larsson Samordnare Schemaläggare
jessica.larsson@hv.se

Barbro Lindquist

Barbro Lindquist Administratör utbildning
barbro.lindquist@hv.se

Åsa Mellquist

Åsa Mellquist Avdelningschef Universitetsadjunkt
asa.mellquist@hv.se

Anna Miles

Anna Miles Handläggare utbildning
anna.miles@hv.se

Linda Mårtensson Karlsson

Linda Mårtensson Karlsson Handläggare
linda.karlsson@hv.se

Maria Nordqvist

Maria Nordqvist Tentamensvakt, Administratör
maria.nordqvist@hv.se

Susanne Rath

Susanne Rath Handläggare utbildning Kartläggare reell kompetens
susanne.rath@hv.se

Fredrik Tyrén

Fredrik Tyrén Handläggare utbildning
fredrik.tyren@hv.se

Åsa Vennberg

Åsa Vennberg Handläggare
asa.vennberg@hv.se

Jaana Winman

Jaana Winman Handläggare utbildning
jaana.winman@hv.se
Senast uppdaterad