Antingen stödjer din webbläsare inte javascript, eller är javascript inaktiverat. Denna webbplats fungerar bäst om du aktiverar javascript.

Avdelningens övergripande uppdrag

Att vara en stödfunktion kring ekonomiska beslutsunderlag och löpande redovisning

  • Tillhandahålla ekonomiska beslutsunderlag till ledning på olika nivåer
  • Kund- och leverantörsfakturor samt in- och utbetalningar
  • Budget, uppföljning och prognoser
  • Bokslutsarbete

Årsredovisning och budgetunderlag

Fakturafrågor:

Vänligen kontakta ekonomi@hv.se.

Ekonomichef


Ingrid Jacobsson

Ingrid Jacobsson Ekonomichef
ingrid.jacobsson@hv.se

Medarbetare


Pernilla Andersson

Pernilla Andersson Controller Controller, externfinansierad verksamhet för institutionen IV
pernilla.andersson@hv.se

Annika Björklund

Annika Björklund Ekonomiassistent
annika.bjorklund@hv.se

Therese Bohlin

Therese Bohlin Controller Controller EI
therese.bohlin@hv.se

Mohamad Bou Akl

Mohamad Bou Akl Controller Controller IV
mohamad.bou-akl@hv.se

Louise Bärgman

Louise Bärgman Controller Controller IV
louise.bargman@hv.se

Emelie Coralic

Emelie Coralic Controller Teamledare
emelie.coralic@hv.se

Camilla Fors

Camilla Fors Controller Controller IoS
camilla.fors@hv.se

Ingrid Jacobsson

Ingrid Jacobsson Ekonomichef
ingrid.jacobsson@hv.se

Elisabeth Johansson Rückerl

Elisabeth Johansson Rückerl Controller Externfinansierad verksamhet för institutionen IV
elisabeth.johansson-ruckerl@hv.se

Ann-Kristin Lemon

Ann-Kristin Lemon Controller Controller, externfinansierad verksamhet för institutionen IV
ann-kristin.lemon@hv.se

Catharina Lidén

Catharina Lidén Redovisningsansvarig
catharina.liden@hv.se

Anna Nordgren Meijer

Anna Nordgren Meijer Controller
anna.nordgren-meijer@hv.se

Helena Nyholm

Helena Nyholm Controller
helena.nyholm@hv.se

Ann-Christin Sahlin

Ann-Christin Sahlin Ekonomiassistent Egen titel:  
ann-christin.sahlin@hv.se

Linnéa Sandberg

Linnéa Sandberg Ekonomiassistent
linnea.sandberg@hv.se

Frida Sjöberg

Frida Sjöberg Controller Controller IH
frida.sjoberg@hv.se

Johanna Skogholm

Johanna Skogholm Controller
johanna.skogholm@hv.se

Carina Vinbo

Carina Vinbo Controller
carina.vinbo@hv.se
Senast uppdaterad