Antingen stödjer din webbläsare inte javascript, eller är javascript inaktiverat. Denna webbplats fungerar bäst om du aktiverar javascript.

Vi strävar efter att, med ett professionellt, effektivt och kvalitativt verksamhetsstöd, bidra till att:

  • Etikprövning
  • Externfinansiering
  • Innovation och nyttiggörande
  • Internationalisering
  • Juridiskt stöd
  • Kommunakademin Väst
  • Projektstöd
  • Uppdragsutbildning

Mer information om stödet vi erbjuder finns på medarbetarportalen.

 

Avdelningschef


Peter Olofsson-Sahl

Peter Olofsson-Sahl Avdelningschef Avdelningschef GIO
peter.olofsson-sahl@hv.se

Kontakt


Alexandra Bousiou

Alexandra Bousiou Forskningsrådgivare Innovationsrådgivare, Innovation Advisor
alexandra.bousiou@hv.se

Emma Carlsson

Emma Carlsson Handläggare
emma.carlsson@hv.se

Fredrik Christensson

Fredrik Christensson Samverkansstrateg
fredrik.christensson@hv.se

Johanna Eliasson

Johanna Eliasson Samverkansstrateg
johanna.eliasson@hv.se

Elin Frändberg

Elin Frändberg Handläggare
elin.frandberg@hv.se

Elin Giertz

Elin Giertz Handläggare
elin.giertz@hv.se

Monika Hagelin

Monika Hagelin Handläggare Projektkoordinator|Uppdragsutbildningskoordinator Ingenjörsvetenskap
monika.hagelin@hv.se

Ulrika Hjelm

Ulrika Hjelm Forskningsrådgivare Egen titel:  
ulrika.hjelm@hv.se

Carl-Fredrik Miles

Carl-Fredrik Miles Handläggare International collaboration coordinator
carl-fredrik.miles@hv.se

Peter Olofsson-Sahl

Peter Olofsson-Sahl Avdelningschef Avdelningschef GIO
peter.olofsson-sahl@hv.se

Bibbi Ringsby-Jansson

Bibbi Ringsby-Jansson Rådgivare
bibbi.ringsby-jansson@hv.se

Andreas Sülau

Andreas Sülau Koordinator Verksamhetsledare - Societal Impact Hub West och Koordinator Uppdragsutbildning
andreas.sulau@hv.se

Sandra Öhrström

Sandra Öhrström Projektledare
sandra.ohrstrom@hv.se
Senast uppdaterad