Antingen stödjer din webbläsare inte javascript, eller är javascript inaktiverat. Denna webbplats fungerar bäst om du aktiverar javascript.

Avdelningens övergripande uppdrag

  • Utveckla processer och verktyg inom verksamhetsstyrningsområdet.
  • Beredning och handläggning av ärenden till olika ledningsnivåer.
  • Tillhandahålla kvalificerat administrativt stöd till olika ledningsnivåer.
  • Vara ett konsultativt och operativt stöd till chefer.

Avdelningschef


Liselott Lycke

Liselott Lycke Avdelningschef
liselott.lycke@hv.se

Medarbetare


Anna-Maria Blomgren

Anna-Maria Blomgren Kvalificerad utredare Kvalificerad utredare
anna-maria.blomgren@hv.se

Eva Bränneby

Eva Bränneby Handläggare
eva.branneby@hv.se

Helen Duvemoss

Helen Duvemoss Supportspecialist, Handläggare
helen.duvemoss@hv.se

Eva Erkmar

Eva Erkmar Administratör
eva.erkmar@hv.se

Bent Floberg

Bent Floberg Handläggare
bent.floberg@hv.se

Helene Gabel

Helene Gabel Registrator
helene.gabel@hv.se

Ragnar Håkansson

Ragnar Håkansson Utredare
ragnar.hakansson@hv.se

Helena Högnert

Helena Högnert Utredare
helena.hognert@hv.se

Helene Johansson

Helene Johansson Registrator Systemansvarig
helene.johansson@hv.se

Ove Johansson

Ove Johansson Verksamhetscontroller
ove.johansson@hv.se

Sofia Johansson

Sofia Johansson Handläggare Registrator
sofia.johansson@hv.se

Maria Jordansson

Maria Jordansson Handläggare
maria.jordansson@hv.se

Hanna Krusell

Hanna Krusell Handläggare Informationssäkerhetssamordnare
hanna.krusell@hv.se

Lena Larsson

Lena Larsson Handläggare
lena.larsson@hv.se

Liselott Lycke

Liselott Lycke Avdelningschef
liselott.lycke@hv.se

Jenny Mårtensson

Jenny Mårtensson Jurist
jenny.martensson@hv.se

Sarah Nilsson

Sarah Nilsson Handläggare
sarah.nilsson@hv.se

Edisa Sadzak

Edisa Sadzak Handläggare Forskningsingenjör/adjunkt
edisa.sadzak@hv.se

Mats Schantz

Mats Schantz Jurist
mats.schantz@hv.se

Christina Selander

Christina Selander Handläggare Utredare
christina.selander@hv.se

Linda Severinson

Linda Severinson Ledningsstöd Projektledare
linda.severinson@hv.se

Victoria Sjöstedt

Victoria Sjöstedt Handläggare Samordnande handläggare för forskarutbildningen
victoria.sjostedt@hv.se

Hanna Stafhammar Kjellgren

Hanna Stafhammar Kjellgren Kvalificerad utredare
hanna.stafhammar-kjellgren@hv.se

Magdalena Zawada

Magdalena Zawada Handläggare
magdalena.zawada@hv.se

Margareta Åkesson

Margareta Åkesson Arkivarie Arkivarie
margareta.akesson@hv.se
Senast uppdaterad